Jasnogórska Odnowa Narodu

dziecieca_krucjata_niepokalanej

Wyszukaj tekst

Jasnogórska Odnowa Narodu Drukuj

jonJasnogórska Odnowa Narodu to dzieło modlitwy i ofiary, podejmowane w intencji odnowy moralnej Polaków. Patronuje mu Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Osoby, które włączają się do Jasnogórskiej Odnowy Narodu zobowiązują się do odmówienia codziennie przynajmniej jednej dziesiątki Różańca, ofiarowania codziennych krzyży za grzeszników, nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Ponadto osoby te postanawiają odrzucić grzeszne praktyki w rodzinach i społeczeństwie, a szczególnie pijaństwa, narkomanii, rozwiązłości i niesprawiedliwości społecznej, poprzez postanowienie nie picia alkoholu przez pewien czas lub przez całe życie, a także zaprowadzenie w swoim domu wspólnej modlitwy. Osoby te mogą również podjąć inne dodatkowe zobowiązania.

Postanowienie przystąpienia do Jasnogórskiej Odnowy Narodu

Włączając się do Jasnogórskiej Odnowy Narodu postanawiam:
- odmówić codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca,
- podjąć codziennie jakąś ofiarę za grzeszników,
- w miarę możności w pierwszą sobotę miesiąca wziąć udział we Mszy św., przyjąć Komunię św., odmówić Różaniec wynagradzający i przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe.
- przyczyniać się do odrzucenia grzesznych praktyk w rodzinach i społeczeństwie, a szczególnie pijaństwa, narkomanii, rozwiązłości i niesprawiedliwości społecznej.

Ponadto postanawiam*:

1) Nie pić alkoholu ............................................................ (przez okres)
2) Zaprowadzić w swoim domu wspólną modlitwę.
3) Modlić się dodatkowo ......................................................................... (codziennie, 1x w miesiącu, np. 1 część Różańca, koronkę do Miłosierdzia Bożego)
4) Inne postanowienie: .......................................................................... * zaznaczyć podkreśleniem własny wybór. ............................................................ data, podpis
Podpisane postanowienie pozostawiamy dla siebie i odnawiamy je każdego roku.