Jasnogórska Odnowa Narodu

dziecieca_krucjata_niepokalanej

Wyszukaj tekst

Apostoł Trzeźwości Drukuj
okladka2011"Apostoł Trzeźwości" to pomoce dla duszpasterstwa trzeźwości, wydawane corocznie przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Vademecum dociera do wszystkich parafii w Polsce. W tym roku materiały wydane są w formacie A5 o objętości 184 stron, w pełnym kolorze. Indywidualnie można zamówić poprzez email: sekretariat@duszpasterstwotrzezwosci.pl .
We wstępie do "Apostoła Trzeźwości" bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, napisał m. in.: "Duszpasterstwo trzeźwości stawia sobie za cel pełne wyzwolenie bliźnich od tego, co oddziela od Boga i nie pozwala na wolne, świadome i celowe prowadzenie swojego życia ku coraz dojrzalszej więzi z Bogiem Ojcem." (więcej)
Tegoroczne logo nawiązując do hasła roku, ukazuje trzy serca stopione jakby w jedno. To Serca Jezusa i Maryi, a w Nich serca każdego z nas. (czytaj cały opis)th_logo-komunia-2011
W dalszej części znajdują się artykuły pogłębiające temat hasła roku. Najistotniejszą część pozycji stanowią pomoce liturgiczne na 44. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz Modlitewnik. "Apostoł Trzeźwości" zawiera także podstawowe, potrzebne informacje takie jak: kalendarium apostolstwa trzeźwości, a także adresy osób i instytucji, zajmujących się apostolstwem lub problematyką trzeźwościową.