Archiwum
Kurs Hosanna Drukuj

Kurs „HOSANNA"
dla animatorów Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej

Dziecięca Krucjata Niepokalanej wprowadzając dzieci w świat wartości chrześcijańskich daje możliwość prawidłowego rozwoju psychospołecznego i duchowego. W swych założeniach jest to ruch maryjny. Dzieci należące do Krucjaty realizują w codziennym życiu program oparty na czterech wartościach:

MODLITWIE, OFIERZE, WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI i SKROMNOŚCI.

Program Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej mogą realizować członkowie wszystkich istniejących w danej parafii grup dziecięcych, jak np. Oazy Dzieci Bożych, Dzieci Maryi, Rycerzy Niepokalanej i innych, a także dzieci, które nie uczestniczą w życiu żadnej grupy.

Więcej…
 
29. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę Drukuj

W dniach 19 - 20 czerwca 2010 r. odbyła się 29. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki z udziałem ok. 900 osób były słowa: „Abstynencja darem miłości". W spotkaniu na Jasnej Górze wzięli udział diecezjalni duszpasterze trzeźwości, zakonni referenci trzeźwości oraz wspólnoty, grupy, ruchy i organizacje działające w dziedzinie trzeźwości, wśród nich Krucjata Wyzwolenia Człowieka, Dziecięca Krucjata Niepokalanej, Ruch św. Maksymiliana. Program dwudniowego spotkania wypełniły nabożeństwa, spotkania grup trzeźwościowych, nocne czuwanie z modlitwą o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień, Droga Krzyżowa, Różaniec, świadectwa, śpiew grup dziecięcych i młodzieżowych.

W sobotę 19 czerwca, podczas Apelu Jasnogórskiego, bp Tadeusz Bronakowski mówił między innymi: Święta Matko Odkupiciela, dzisiaj prosimy Ciebie także o łaski dla wszystkich, którzy uczestniczą w pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości. Z całej naszej ojczyzny przybyli do Twojego Jasnogórskiego domu reprezentanci ruchów abstynenckich i trzeźwościowych, przedstawiciele Instytutów Życia Konsekrowanego, duszpasterze trzeźwości poszczególnych diecezji, ale również tak wiele wspaniałych rodzin z dziećmi. Oni wszyscy klękają dzisiaj przed Twym obliczem, modląc się o umocnienie trzeźwości pośród Polaków. /.../ Uzdalniaj nas do dzielenia się wielkim świadectwem życia wolnego od alkoholu. Daj nam siły, byśmy nie ustawali wobec naporu tych, którzy promują szkodliwe postawy i zachowania. Dzisiaj, wobec wielkiego duchowego kryzysu, świat potrzebuje odważnych świadków idących za nauką Twojego Syna. Potrzebuje takich świadków również Apostolstwo Trzeźwości. Prosimy Cię, nasza Matko, byś zapalała w sercach wielu naszych rodaków ten apostolski entuzjazm. (Pełny tekst Apelu)

Więcej…
 
Sympozjum w Jarosławiu Drukuj
speech

24 kwietnia 2010 r., w Parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu, odbyło się ogólnopolskie Sympozjum na temat: Wychowanie dzieci do wstrzemięźliwości i skromności podstawą profilaktyki uzależnień. Jego głównym organizatorem była Centralna Diakonia Wyzwolenia. Sympozjum rozpoczęło się koncelebrowaną Mszą św., z udziałem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, a także kapłanów i świeckich z całej Polski. Ks. biskup Tadeusz Bronakowski wprowadził zebranych w temat Sympozjum. Ks prał. Stanisław Haręzga, w wykładzie pt. Wstrzemięźliwość i skromność w Biblii, omówił znaczenie tych cnót w życiu chrześcijanina w świetle Pisma świętego.

Galeria zdjęć oraz dalsza część wiadomości po naciśnięcie przycisku "Więcej".

Więcej…
 
Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę Drukuj
Plakat Pielgrzymki 2010
(kliknij, by powiększyć)

Czcigodni Bracia Kapłani!

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Przez cały rok u stóp Jasnogórskiej Pani i Królowej klękają tysiące pielgrzymów, powierzając swoje intencje i modlitwy. W wielki pielgrzymkowy łańcuch wpisuje się również Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. To wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy pragną wspólnie modlić się do naszej Matki o umocnienie trzeźwości w narodzie polskim. W sposób szczególny zaś jest to wspaniała szansa na spotkanie i integrację środowisk trzeźwościowych z całej naszej ojczyzny. W roku 2010 Pielgrzymka odbędzie się w dniach 19 i 20 czerwca. Jej wezwaniem będą słowa: „Abstynencja darem miłości!"

Jako przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości z głębi serca zapraszam wszystkich ludzi otwartych serc do uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu. O gorliwe zaangażowanie i liczne uczestnictwo proszę przede wszystkim diecezjalnych i zakonnych duszpasterzy trzeźwości oraz wspólnoty, grupy, ruchy i organizacje działające w dziedzinie trzeźwości. Na serdeczne spotkanie w atmosferze modlitewnego skupienia zapraszam także wszystkich, zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy mają świadomość, jak doniosłą rolę odgrywa trzeźwość w życiu człowieka, rodziny i narodu.

Tych, którzy nie będą mogli przyłączyć się do Pielgrzymki, najpokorniej proszę o modlitewne wsparcie oraz wspaniałe osobiste świadectwo w swoim lokalnym środowisku. Niech w czasie przygotowań wspiera nas swoją macierzyńską miłością Najświętsza Maryja Panna.

Szczęść Boże,
Ks. biskup Tadeusz Bronakowski

 
Rekolekcje 21-23 maja 2010 Drukuj

nosmokeREKOLEKCJE NA TEMAT WSPÓŁCZESNYCH ZAGROŻEŃ RODZINYnoalco

W OŚRODKU REKOLEKCYJNYM W LIPINKACH KOŁO GORLIC

w dniach 21-23 maja 2010 r.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 18:00,

zakończenie w niedzielę o godz. 14:00.

Przywozimy ze sobą śpiwór lub pościel. Koszt 50 zł.

nodragZapraszamy młodzież, dorosłych, małżeństwa, babcie i dziadków. Wszystkich, którzy chcą nowarpomóc sobie i innym w pokonywaniu problemów rodzinnych i własnych. Będzie to okazja do modlitwy, spotkania z Panią z Centrum Pomocy Rodzinie, Terapeutą Odwykowym, Kuratorem Sądowym i Duszpasterzem trzeźwości.
W ramach spotkań będą projekcje filmów i prezentacje multimedialne.

Zapisy tel.: (013) 44 77 988 lub 662 291 966

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10