Audycja w Radiu Maryja Drukuj

Audycja w Radiu Maryja w dniu

Czcigodni Bracia Kapłani i Ojcowie!

Drodzy Przyjaciele Radia Maryja z całej Polski!

Najserdeczniej witam i pozdrawiam wszystkich z serca Diecezji Łomżyńskiej, która z radością przeżywa Rok Jubileuszowy poświęcony swojemu patronowi św. Brunonowi z Kwerfurtu. Gorąco witam Czcigodnych Ojców będących gospodarzami audycji oraz Księdza Jacka i Pana Pawła.  Witam wszystkich, którzy łączą się z nami dzięki Radiu Maryja.

Z wielką radością przysłuchuję się dzisiejszej audycji, która jest tak wyjątkowa na tle tego, co mówi się w innych mediach. Dziękuję za to, że rozmawiacie o zagadnieniach tak ważnych dla życia każdego człowieka i całej naszej ojczyzny. Wasza odpowiedzialność budzi moją najgłębszą wdzięczność. Jest również wyrazistym znakiem sprzeciwu wobec szkodliwej obyczajowości, która z alkoholu czyni niezbędny warunek dobrej zabawy i spędzania wolnego czasu. Oby dzisiejsza audycja budziła sumienia i motywowała do walki z zagrożeniami, które ukazują badania społeczne.

Moi Drodzy!

Do pozdrowień i podziękowań dołączam najserdeczniejsze zaproszenie na spotkanie rodzin z całej Polski, które miały wesela bezalkoholowe. Cieszymy się, że jubileuszowe 15. Wesele Wesel odbędzie się od 30 lipca do 2 sierpnia w Diecezji Łomżyńskiej. Wspólnie będziemy rozważać tegoroczne hasło: „Troska o trzeźwość jest troską o życie." Obok Eucharystii, modlitwy i refleksji nie zabraknie radosnego świętowania w gronie przyjaciół i zwiedzania naszej pięknej nadnarwiańskiej ziemi. Mam nadzieję, że Bóg pozwoli nam wszystkim spotkać się podczas tego niezwykłego wydarzenia. Jeszcze raz najserdeczniej zapraszam.

Dzisiaj zaś dziękuję i wszystkim obrońcom trzeźwości i życia. Wszystkim z serca błogosławię i obiecuję modlitwę.